HAKKIMIZDA

2012 yılında kurulan PHARMET İLAÇ SANAYİ A.Ş. ‘nin kuruluş amacı; ileri teknoloji ürünleri üzerinde temel bilimsel araştırmaların yapılması, yeni bilgilerin edinilmesi, bu bilgileri kullanarak yeni araştırma yöntemlerin geliştirilmesi ile yeni sistemlerin tasarlanması ve hazırlanması, yeni sistemlerde seri üretim ve standardizasyon çalışmaların gerçekleştirilmesidir.

Bilimi ve AR-GE çalışmalarını esas alan bir kuruluş olarak, araştırmalarımızı güçlü ilaçlara dönüştürme kapasitesine sahip olmanın; her yeni gün yeni ilaçlar bulmak üzere yola çıkmanın yüklediği sorumlulukları sahipleniyoruz.

Tıp, bugün insan vücudunun işleyiş biçimine, hastalıkları önlemeye odaklanmış durumda. Bu bilim dalı, geçmişte hayal bile edilemeyecek derinlikte bilgiyle donanmış olarak yoluna devam ediyor. Müthiş bir hızla gelişen teknolojinin sunduğu olanaklar, bilimin temel destekleyicisi haline geliyor. Bu gelişme, eskiden tedavi edilmesi mümkün olmayan hastalıkları her geçen gün daha iyi tanımamıza ve çözüm üretmemize yardımcı oluyor.

Büyük ilerlemelere rağmen, önümüzde kat edilmesi gereken uzun bir yol olduğunu biliyoruz. AR-GE laboratuvarlarımızda, karşılaşılabilecek güçlüklere bilgi donanımımızla; hastalıklarla savaşmaya ve yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz.

KURUCULAR
Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümünden mezun olmuştur. Türk ilaç sektörünün önde gelen kuruluşlarının laboratuvar ve Ar-Ge bölümlerinde yöneticilik yapmış, birçok projeyi başarıyla tamamlamıştır. 2012 yılından itibaren Pharmet’in kurucu ortağı olan ve Genel Müdürlük görevini yürüten Erkan Er İngilizce bilmektedir.
Yıldız Teknik Üniversitesi Müh. Fak. Kimya Bölümünden mezun olmuştur. Türk ilaç sektörünün önde gelen kuruluşlarının üretim tesislerinde yöneticilik yapmış, Türkiye’nin en büyük ilaç üretim tesislerinin bazılarının proje aşamasından inşaat ve devreye alma aşamasına kadar aktif rol oynamıştır. 2012 yılından itibaren Pharmet’in kurucu ortağı olan H.Tamer Şenkan İngilizce bilmektedir.

MİSYONUMUZ

Küresel ölçekte sağlıklı yaşama herkesin erişebilmesi amacıyla, yenilikçi ve farklı ürünleri yüksek kaliteli bir deneyim ile sunmak için varız.

VİZYONUMUZ

Rekabet ettiğimiz alanlarda dünyada öne çıkan ilaç markaları yaratarak ilk tercih olmak.

DEĞERLERİMİZ

Şeffaflık, Sonuç Odaklılık ve Sorumluluk Almak şeklinde özetlenebilir.

Bu prensiplerden hareketle insanlara yardımcı olacak yeni ilaçlar ve tıbbi ürünler geliştirmek temel hedefimiz.

SOSYAL SORUMLULUK

Pharmet ülkemizde ve dünyada insanların yaşam kalitesini yükselten yenilikçi ilaç ve tedavileri sunarak hastalar ve toplumlar için değer yaratırken, sosyal sorumluluklarını yerine getirmeyi de öncelikli görevleri arasında kabul ediyor.

PHARMET İLAÇ SANAYİ A.Ş.

Adres : Gökevler Mahallesi 2312. Sokak Ginza Corner Plaza No: 16/41
BEYLİKDÜZÜ KIRAÇ / ESENYURT / İSTANBUL – TÜRKİYE

Telefon : +90 212 853 1008

Faks : +90 212 853 4002

e-posta: info@pharmet.com.tr